Yumurta Viyollerinin de Yeşerdiğini Biliyor Muydunuz?

Merhaba, yumurta viyolleriniz artık çöp olmaktan çıkacak hatta toprağa ektiğinizde yemyeşil bitkilere dönüşecek deseydik ne yapardınız? Sürdürülebilirlik adına önemli bir adım atan Biopack firması ile tanıtımı yapılan yeşeren viyoller neymiş gelin beraber bakalım. Yeşil kalın, sevgiyle ve iyilikle…

Tamamen doğal ve organik malzemeler ile donatılmış Biopack markası ile tanıtımı yapılan viyollerin üretiminde; kağıt hamuru, un, nişasta ve baklagil tohumları kullanılmış. Yumurta viyollerinin tasarımında doğaya bırakıldığında çözünmesi ve çevresel kirliliğe yol açmayacak şekilde toprağa karışması hedeflenmiş. Biopack bununla da sınırlı kalmayarak toprağa ekildiğinde yeşil bitkiler filizlendiren tohumlar barındırıyor. Kısaca bir taşla iki kuş vuran bu yaratıcı tasarım çevreyi kirletmemek ile kalmıyor aynı zamanda yeşil yaşamı da destekliyor.

Yumurtalar kullanıldığında kutusu, geri dönüşüme verilmesinin yerine, toprağa ekilebiliyor. Yaklaşık 30 gün boyunca biraz su verilerek doğal olarak parçalanan biyo-ambalajın tohumları yeşil bitkilere dönüşüyor.

Sürdürülebilir ambalaj sadece bir ürünü bitkiye dönüştüren tam zamanlı bir sistem oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni bitkiler yetiştirilerek toprak verimliliğini de artırıyor. Kısacası Biopack dünyamız için tam bir kazan-kazan örneği.

Bu metin http://ekolojist.net/surdurulebilir-biyo-ambalaj-yumurta-viyolleri/ ‘ den alıntıdır.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close