Hiç Ot Köklerinden Kitap Büyüttünüz Mü?

Merhaba, sürdürülebilirlik artık hayatımızın farklı alanlarında merkeze almamız gereken bir mesele haline gelmiş bulunmakta. İrlanda’nın çiftçilere tarımda verimliliği arttırmak amacıyla hazırladığı kitap sürdürülebilirliğe vurgu yapmakta. Ot köklerinden büyük emeklerle büyütülen bu kitap sürdürülebilirliğin anlamını ne kadar vurgulayabilir? Gelin birlikte inceleyelim.

Müşterilerinin önemli bir kısmını çiftçilerin oluşturduğu Allied Irish Bank (AIB), tarımda sürdürülebilirliği ve verimliliği desteklemek için oluşturduğu kılavuzunu çiftçilerle sıradışı bir şekilde buluşturdu.

İrlanda’da tarım bakanlığına denk gelen Teagasc ve reklam ajansı Rothco işbirliğiyle marka, çiftçilere sürdürülebilirliği desteklemeleri ve kârlılığı artırmaları konularında destek veren 10 ders ve 10 maddeden oluşan kılavuzu, kampanyanın amacına uygun biçimde, ot köklerinden hazırladı.

Alman sanatçı Diana Scherer, köklerden sayfalar, harfler ve çizimler oluşturacak şekilde kalıplar hazırladı ve otları iki ay boyunca bu kalıplarda büyüttü. Scherer’in ardından görevi mücellit Jaime Murphy devraldı. Kurumuş ve yanmış otlardan elde edilen mürekkep ve iplikle birlikte, yetiştirilen sayfalar Murphy’nin emeğiyle kitaba dönüştü. Hayvancılıkta yem olarak kullanılan otların kullanımının artırılmasını amaçlayan kitap, ülkede aralarında AIB’nin sponsorluğunu üstlendiği etkinliklerin de bulunduğu farklı noktalarda sergileniyor.


Bu metin https://mediacat.com/ot-koklerinden-buyutulen-bir-kitap/ sayfasından alınmıştır.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close