Gönlümüze Çiçek Açtıran Geri Dönüşüm Projeleri Görmeye Ne Dersiniz?

Geri dönüşüm, dünyamızı daha sürdürebilir ve yaşanabilir bir yer haline getirmek açısından son derece önemlidir. Evlerimizde de bazı yaratıcı geri dönüşüm projeleri yapabilir ve gezegeni kurtarmak için küçük dev bir adım da biz atabilir ve atık malzemeleri değerlendirme fırsatını kaçırmamış oluruz. Gelin bu konuyla ilgili yapılmış iki örnek projeye beraber bakalım.  Belki de baktıktan sonra biz de deneriz, ne dersiniz? Yeşil kalın, sevgiyle..

Konserve Kutuları: Evimizin mutfağında yemek yaparken konserve gıdaları sıklıkla tüketiyoruz. Başta salça olmak üzere, mısır, fasulye, bezelye vb. konserve gıdaların tüketimi metal konserve kutularının da ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bunları geri dönüşüm sistemine gönderebileceğimiz gibi evde saksı olarak da kullanabiliriz.

Boya Kutuları: Plastik boya kutularını rahat ve kullanışlı taburelere geri dönüştürmek ister misiniz? Hayır! Üzerine oturmayacağız tabiki! Size lazım olan bir boya kutusu, onun üzerine uygun şekilde keseceğiniz istediğiniz sertlikte bir sünger; kutuyu boyadığınız renkle uyumlu bir de kumaş!

Bu metin ve görseller http://www.cevrebilinci.com/geri-donusum-projeleri/ ‘den alıntıdır.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close