Elektronik Atıklara Sahip Çıkanlar Da Var!

 Herkese merhaba, bugün sizlere elektronik atıkların geri dönüşümünü destekleyen ve bunun için çalışmalar yapan bir derneğin vizyonundan ve çalışmalarından bahsedeceğiz. Umarız ki daha çok insan elektronik atıklar konusunda bilinçlenir ve aslında elektronik atıkların hayatımızda ne kadar da önemli bir yer teşkil ettiğinin farkında olur. Bilinçli okumalar. Yeşil kalın, sevgi ve iyilikle.

Elektronik atıkların geri dönüşümü ancak bir araç olabilir. Geri dönüşüm hiçbir zaman amaç olamaz. Bütün geri dönüşüm faaliyetlerinin asli amacı ise “Temiz Toplum ve Temiz Çevre” ilkesine ulaşmaktır. Bizlerin dernek olarak bu asli amaca ulaşma yolunda ara hedeflerimiz mevcut. Tıpkı güneş enerjisinden yararlanmak için panellere ihtiyacımız olduğu gibi elektronik atık geri dönüşümünü genç nesillere aktarabilmemiz için, bilinçli toplum için de insanların, özellikle de olanak sıkıntısı yaşayan genç nesillerin düzenli olarak teknoloji ile temas etmeleri gerekir. Bu nokta elektronik atıkların bağışından elde ettiğimiz olanaklarla kurduğumuz bilgisayar sınıfları ve “Köy Okullarına Bilgisayar” projemiz bilinçli genç nesillerin yetiştirilmesi istikametinde önemli bir yapı taşıdır bizim için. Köy okullarına bilgisayar sınıfları kurmak hem çalışabilir teknolojinin geri kazanımı hem de bilinçlendirme vizyonunun çok önemli bir parçasıdır. Geri dönüşümün sağladığı olanakların ispatı konusunda da dikkate değer nişanlardan biridir.

EAGD’nin yaptığı çalışmalar hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Köy okullarına bilgisayar projeleri yapıyor ;
http://www.hurriyet.com.tr/elektronik-atiklardan-bilgisayar-sinifi-olusturdular-37095302
http://www.gencinsesi.com/eagdden-gencteki-okullara-bilgisayar-destegi/

Sosyal girişim fonlarından yararlanıyor ;(Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler Programı – Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri)
https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaberleri/finans/sosyal-girisimlere-yatirim-destegi/638098
http://www.hurriyet.com.tr/kampus/bilgi-genc-sosyal-girisimci-odulleri-sahiplerini-buldu-41013498

Okullarda Elektronik atık bilinçlendirme faaliyetleri düzenliyor ;(Doğa Koleji Projesi)
 
http://www.dogakoleji.k12.tr/haberetkinlik/elektronik-atiklar-yeniden-tasarlaniyor-ve-geri-donusturuluyor

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close